3 najważniejsze kroki do ochrony konta na Instagramie

Cześć, tu ja - Marek Gwóźdź

Cześć, tu ja - Marek Gwóźdź

Konsultant,  FB Ads Specialist i Marketing Manager, geek e-marketingu. Potrzebujesz kampanii dedykowanej? Z pewnością Ci pomogę.

Współorganizator największego towarzyskiego turnieju siatkarskiego na świecie (Memoriał Wagnera), specjalista Social Media Ads u Pawła Domagały.

Pracuje z największymi markami w Polsce, Przygotowuje reklamy w 23 krajach Europy jak również w Stanach Zjednoczonych.

📩 Zapytaj mnie o kampanie reklamowe w Meta Ads

Podejrzane konta, dziwne linki czy wyłudzanie danych – zagrożeń w mediach społecznościowych ciągle przybywa. Dobrze więc wiedzieć, jak się przed nimi chronić, by uniknąć nerwów i nieprzyjemnych sytuacji.

Instagram podzielił się ostatnio trzema oficjalnymi sposobami na to, by pilnować bezpieczeństwa Twojego konta na tym portalu społecznościowym. Oto one!

 

1. Zwracaj uwagę na oficjalne powiadomienia Instagrama

 

 

Wydaje się to oczywiste, ale wiele osób nadal nabiera się na ataki fałszywych kont, podszywających się pod samą platformę czy jej przedstawicieli. To bardzo niebezpieczne zjawisko, które może nieść za sobą dotkliwe konsekwencje, jak utrata dostępów, danych czy pieniędzy.

Dlatego właśnie warto trzymać rękę na plusie i sprawdzać doniesienia z oficjalnych źródeł Instagrama, które zawsze są oznaczone znaczkiem weryfikacji. Zwracaj na to uwagę szczególnie w sytuacji, gdy:

  • zobaczysz dziwne loginy, kiedy próbujesz dostać się na swoje konto
  • podejrzane konta zaczynają Cię obserwować lub wysyłają wiadomości prywatne
  • otrzymujesz linki, które z dużym prawdopodobieństwem są scamem lub spamem

 

2. Wypełnij formularz Instagrama, gdy obawiasz się utraty konta

Masz trudności z zalogowaniem się na swoje konto na Instagramie i podejrzewasz, że mogło ono zostać zhakowane? Mam nadzieję, że nigdy nie spotkasz się z taką sytuacją, jednak warto wiedzieć, co możesz wówczas zrobić.

W takim momencie na wagę złota może okazać się strona instagram.com/hacked. Koniecznie zapisz ją sobie na czarną godzinę!

Jeżeli masz obawy o hakerski atak na Twoje konto, w pierwszej kolejności zgłoś je w oficjalnym formularzu Instagrama. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że problemy zostaną szybko rozwiązane, a Twoje konto wróci do normy.

 

3. Zgłaszaj podejrzane treści

 

Wyznaję zasadę, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. 

Dlatego jeżeli tylko zobaczysz na swojej tablicy niechciane treści lub potencjalnie niebezpieczne materiały od podejrzanych kont – od razu zgłoś je do Instagrama.

Możesz zrobić to bardzo łatwo, klikając w trzy kropki w prawym górnym rogu posta. Wyskoczy Ci wtedy rozwijane menu, gdzie na samym dole będzie opcja “Zgłoś”. W podobny sposób możesz postąpić przy komentarzach oraz wiadomościach prywatnych.

Warto przy tym podkreślić, że Instagram często samodzielnie wykrywa podejrzane konta, które wysyłają Ci wiadomości. Automatycznie spycha je do folderu “ukryte” i poprzedza je informacją o potencjalnym zagrożeniu.

 

Nie daj się oszustom i chroń swoje konto na Instagramie!

 

Znasz już trzy najważniejsze sposoby ochrony konta na Instagramie, które rekomendują sami przedstawiciele platformy. 

Pamiętaj – zawsze weryfikuj, czy konta, które do Ciebie piszą, są prawdziwe. Stosuj się też do przytoczonych wyżej wskazówek, Dzięki temu zapewnisz swoim danym na Instagramie większe bezpieczeństwo, a sobie samemu – dużo więcej spokoju.

Trzymam kciuki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + dziewiętnaście =