15 podcastów, które polecam przesłuchać od czasu do czasu!

Cześć, tu ja - Marek Gwóźdź

Cześć, tu ja - Marek Gwóźdź

Konsultant,  FB Ads Specialist i Marketing Manager, geek e-marketingu. Potrzebujesz kampanii dedykowanej? Z pewnością Ci pomogę.

Współorganizator największego towarzyskiego turnieju siatkarskiego na świecie (Memoriał Wagnera), specjalista Social Media Ads u Pawła Domagały.

Pracuje z największymi markami w Polsce, Przygotowuje reklamy w 23 krajach Europy jak również w Stanach Zjednoczonych.

📩 Zapytaj mnie o kampanie reklamowe w Meta Ads

Podcasty wdarły się przebojem do naszych słuchawek i notują coraz większą popularność. Trudno się zresztą dziwić. W końcu to niezwykle rozwijający i przy okazji wygodny w odbiorze format. Możesz go odpalić właściwie w każdych warunkach, tak w domu, jak i na przykład podczas jazdy samochodem czy autobusem. Ja sam każdego dnia staram się przesłuchać przynajmniej jeden odcinek i m.in. w ten sposób dbam o samorozwój. 

Dziś więc mam dla Was 15 programów, które warto sobie od czasu do czasu włączyć. Każdy z nich polecam z czystym sumieniem – zawsze wyciągniecie z nich dla siebie coś wartościowego, niekoniecznie w tematyce reklamy w Facebook Ads.

Gotowi na dawkę cennej i przyjemniej wiedzy? Zaczynajmy!

 

15 podcastów, które polecam przesłuchać

1. Marketing School – Digital Marketing and Online Marketing Tips

Eric Siu & Neil Patel
https://podcasts.apple.com/us/podcast/marketing-school-digital-marketing-and-online/id1138869817

Na pierwszy ogień duet Eric Siu i Neil Patel. Tworzą podcast, z którego codziennie można nauczyć się czegoś wartościowego z obszarów marketingu. Od tworzenia strony internetowej, przez content marketing po najnowsze taktyki. 

Audycje są przyjemne do przyswojenia, nie tylko z powodu ich stylu, ale również dlatego, że zazwyczaj trwają kilka minut, dzięki czemu możesz posłuchać ich w całości niemal w każdym momencie. Nic dziwnego, że cieszą się sporym zainteresowaniem. Zresztą – liczby mówią wszystko. Dość powiedzieć, że panowie mogą się pochwalić ponad 100 milionami pobrań. Zdecydowanie warto się z tym podcastem zapoznać.


2. Przygody Przedsiębiorców


https://podcasts.apple.com/pl/podcast/przygody-przedsi%C4%99biorc%C3%B3w/id1393824546
Kolejny duet – tym razem już z naszego kraju. Adrian Gorzycki i Bartosz Kolanek tworzą podcast o szeroko pojętym biznesie. W charakterystyczny dla siebie, lekki i humorystyczny sposób dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem w branży. Chłopaki pokazują, gdzie popełniali błędy i co pozwoliło im osiągnąć sukces. Gwarantuję, że z każdego odcinka możesz wyciągnąć cenną lekcję czy wskazówkę do zastosowania na Twojej biznesowej drodze.

Poza tym w “Przygodach Przedsiębiorców” twórcy poruszają też aktualne tematy z branży i prowadzą wartościowe rozmowy z ekspertami.

 

3. Expert w Rolls-Royce

Maciej Wieczorek
https://podcasts.apple.com/au/podcast/maciej-wieczorek-expert-w-rolls-royce/id1475372865 

 

Jak sama nazwa wskazuje, Maciej Wieczorek swoje rozmowy przeprowadza w luksusowym samochodzie. 

Praktyka na pierwszy rzut oka dość znana, ale ten podcast wyróżnia się ważną rzeczą – w Rolls-Royce (a wcześniej w Bentleyu) razem z gospodarzem zasiadają prawdziwi ludzie sukcesu. I to właśnie cenną wiedzę o tym, jak takie sukcesy osiągnąć, przekazują widzom.

Chcesz dowiedzieć się, jak zarobić miliony na jednej umiejętności, w co inwestować czy jak mówić, by porywać tłumy? Koniecznie zajrzyj!

 

4. Z buta w marketing

 

Oskar Lipiński
https://www.youtube.com/channel/UCWbZpCpJsqqDVZ1WQuTCWMQ

To nowość na rynku biznesowych podcastów. Oskar Lipiński, jak sama nazwa programu wskazuje, wjechał w temat z buta. Założenie jest proste – mają być kontrowersje, rzetelność i szczerość. Taka wizja przyświeca twórcy i już po pierwszych odcinkach widać, że realizuje ją w bardzo skuteczny i przyjemny dla ucha sposób.

 

Oskar to przedsiębiorca, który osiąga sukcesy przede wszystkim w branży e-commerce i na pewno warto posłuchać tego, o czym mówi w podcaście razem ze swoimi interesującymi gośćmi.

 

5. Nowoczesna Sprzedaż i Marketing


Szymon Negacz
https://podcasts.apple.com/pl/podcast/nowoczesna-sprzeda%C5%BC-i-marketing/id1441468060

Tym razem coś przede wszystkim zainteresowanych branżą B2B, choć nie tylko. 

W tym podcaście znajdziecie wszystko, co musicie wiedzieć o sprzedaży. Ogromna porcja merytoryki i praktycznej wiedzy, z której aż żal nie skorzystać. Przy tym mamy tam charakterystyczny dla Szymona Negacza lekki, przyjemny w odbiorze styl i dawkę humoru. Dodając do siebie to wszystko, otrzymujemy podcast, od którego trudno się oderwać.

 

6. Rozmowy na Zapleczu | Ecommerce i Marketing

Grzegorz Frątczak
https://podcasts.apple.com/us/podcast/rozmowy-na-zapleczu-ecommerce-i-marketing-sklep-internetowy/id1464139506

Kolejna propozycja związana z branżą e-commerce. Znajdziesz tu cenne informacje o prowadzeniu sklepów internetowych, które przekazuje Grzegorz Frątczak – właściciel firmy Convertis, która osiągnęła sukces na rynku e-commerce.

Podcast wartościowy i bardzo przyjemny w odbiorze, o co szczególnie dba sam prowadzący. Jak pisze – “bez ściemy i po ludzku”, no bo przecież o ludzi tutaj chodzi. I taka właśnie jest ta audycja.

 

7. Konkretnie o marketingu i sprzedaży


Artur Jabłoński
https://podcasts.apple.com/pl/podcast/konkretnie-o-marketingu-i-sprzeda%C5%BCy/id1498596215

Artur Jabłoński, właściciel agencji digitalk i firmy doradczej Suasio, napisał już świetne książki i prowadził wartościowe szkolenia czy kursy. Od jakiegoś czasu swoją obszerną wiedzą o marketingu i sprzedaży dzieli się również w formie podcastu.

Omawiane przez Artura case’y czy wskazówki pomogą Ci usprawnić Twoje działania marketingowe oraz sprzedażowe. Dowiesz się na przykład, jak prowadzić skuteczną sprzedaż, tworzyć efektywne reklamy czy uniknąć błędów, o których możesz nawet nie wiedzieć, że je popełniasz. Dodatkowo podcast wzbogacają interesujący, często nieoczywiści goście. Warto!

 

8. Psychologia, którą warto znać

 

Mirosław Brejwo
https://podcasts.apple.com/pl/podcast/psychologia-kt%C3%B3r%C4%85-warto-zna%C4%87/id1547320084 

Jeżeli, tak jak mnie, ciekawi Cię psychologia i ludzka natura, to mam tu dla Ciebie pozycję obowiązkową. 

Podcast Mirosława Brejwo zabierze Cię do świata psychologicznych odkryć, których być może na co dzień nie zauważasz Jestem pewny, że przy niejednym odcinku pomyślisz sobie “Wow, a więc to tak!” i wyciągniesz cenne wnioski, które sprawią, że będzie Ci się żyło lżej i efektywniej. Polecam!

 

9.Podcast charyzmatyczny


Dawid Straszak

  https://podcasts.apple.com/pl/podcast/podcast-charyzmatyczny/id1347689725 

 

Kolejna pozycja z obszaru psychologii. 

Tu również znajdziesz wiele praktycznych ciekawostek na jej temat w odniesieniu do Twojej codzienności. W każdym odcinku pojawiają się inspirujący goście, którzy dzielą się swoją wiedzą, psychologicznymi wskazówkami i odkryciami. Wywiady z ekspertami pozwolą Ci jeszcze mocniej postawić na samorozwój i dowiedzieć się, co robić, by czuć się po prostu dobrze. Trzymam kciuki!

 

10. W swoim tempie. Podcast CityFit
CityFit

https://podcasts.apple.com/pl/podcast/w-swoim-tempie-podcast-cityfit/id1671451365 

Znasz pewnie wiele podcastów o treningu na siłowni, pełnych idealizmu, wyzwań i motywacji. Ten jednak zupełnie taki nie jest. Jak sama nazwa wskazuje – każdy pracuje w swoim tempie, bez zbędnego koloryzowania. 

Ten podcast jest dla Ciebie zarówno, jeżeli jesteś amatorem siłowni, zawodowcem albo… jeśli na siłowni byłeś raz w życiu, ale akurat była zamknięta. Posłuchasz tu bez ściemy ciekawych wywiadów o trenowaniu, dbaniu o zdrowie i tematach okołosportowych.

11. Podgórska Ogólnie

Joanna Podgórska

https://podcasts.apple.com/pl/podcast/podg%C3%B3rska-og%C3%B3lnie-joanna-podg%C3%B3rska/id1600667363 

 

Najlepiej jest uczyć się w przyjemny i intrygujący sposób, prawda? Właśnie taki cel przyświeca dr Joannie Podgórskiej w prowadzeniu swojego podcastu. 

Dzięki tej pozycji rozwiniesz się przede wszystkim z obszaru neuronauki, choć nie tylko. Odkryjesz między innymi, jak zadbać o ciało i duszę, jak pracować ze swoimi emocjami, a także jak odnaleźć spokój w życiu. Joanna Podgórska zadba również o to, by towarzyszyły Ci dobre książki i muzyka. Sprawdź koniecznie!

 

12. Podcast Biznesowy

Daniel Moczydłowski i Dawid Paczka

https://open.spotify.com/show/5CSrRQW5ubGkmU1z49utkW?si=6a0d828034d74bc1&nd=1&dlsi=3214c63b0ad54d7e

Szukasz inspirującego, nieoczywistego podcastu w tematyce biznesowej? W takim razie koniecznie musisz zapoznać się z tą pozycją!

Daniel Moczydłowski i Dawid Paczka w swoim programie prezentują nieco odmienną wizję biznesu, niż ta, do której możemy być przyzwyczajeni. Szukają alternatyw, opowiadają o nietypowych case’ach i intrygujących ścieżkach biznesowych. W podcaście często możemy też usłyszeć gości, którzy sami podążali innymi drogami niż reszta przedsiębiorców i właśnie dzięki takiemu podejściu osiągnęli sukces.

Jedno słowo – inspiracja!

 

13. Biz Łyk

Dawid Pałka, Kamil Pawlik, Łukasz Wajda, Mirosław Zając

https://www.youtube.com/@BIZLYK 

Jeśli w jakimś programie spotyka się czterech biznesowych weteranów, by swobodnie i bez żadnej sztuczności porozmawiać o nowościach, wydarzeniach i głośnych case’ch z branży, to po prostu musi być ciekawie.

Tak właśnie wygląda podcast Biz Łyk, w którym Dawid Pałka, Kamil Pawlik, Łukasz Wajda i Mirosław Zając analizują sytuację na rynku oraz głośne wydarzenia, wpływające na biznesowe realia. To świetne miejsce, jeżeli chcesz posłuchać ekspertów w zupełnie naturalnym tonie i być na bieżąco z informacjami ze świata przedsiębiorców. Enjoy!

14. Dawid Pałka

https://www.youtube.com/@Dawid_palka/videos

Może niekoniecznie jest to stricte podcast, ale Dawid dostarcza na swoim kanale tak wartościowy content, że po prostu musiał się on tutaj znaleźć również solo.

W końcu z pewnością warto czerpać z doświadczenia przedsiębiorcy, który posiada kilkanaście firm, które łącznie wyceniane są na ponad 50 milionów złotych. A na dodatek wprost dzieli się swoją ogromną wiedzą i spojrzeniem na biznes, dzięki któremu jest dziś w takim miejscu.

To program i postać, z którymi powinien się zapoznać każdy, kto szuka biznesowych inspiracji. Warto!

15. Sylwester & Wiktoria Kłos

https://www.youtube.com/@swklos

Chcesz odnosić sukcesy i być po prostu szczęśliwym człowiekiem? Musisz więc przede wszystkim zadbać o siebie, swój organizm i zdrowie psychiczne.

Właśnie dlatego Sylwester i Wiktoria Kłos w swoim programie zabiorą Cię do świata ludzkiej psychiki. W bardzo intrygujący sposób, na nieoczywistych przykładach, pokażą, jak działa nasza natura, jakie zagrożenia skrywa przed nami każdy dzień i co zrobić, by zadbać o swoją kondycję. Zarówno psychiczną, jak i fizyczną.

 

Jest to jeden z tych uniwersalnych programów, z których każdy, niezależnie od branży, zdecydowanie skorzysta.

16. Povagowani

 https://www.youtube.com/@Povagowani/ 

 

Mamy tu fanów motoryzacji? 

Jeżeli w tym momencie twierdząco skinąłęś/aś głową, to koniecznie zapoznaj się z tym programem. Znajdziesz tutaj eksperckie analizy samochodów czy technologii pojazdów, poznasz intrygujące ciekawostki i wskazówki, a na dodatek posłuchasz trochę o historii motoryzacji.

Ten program to prawdziwy raj dla pasjonatów czterech kółek, również pod kątem biznesowym!

Podcasty, które polecam – podsumowanie

 

Jestem pewny, że którykolwiek z tych podcastów zagości w Twoich słuchawkach, pozytywnie wpłynie na Twój rozwój i pozwoli wyciągnąć Ci cenne wnioski z każdego odcinka. 

Koniecznie daj znać w komentarzach, który z nich przekonuje Cię najbardziej. A może polecisz coś jeszcze od siebie? Chętnie się dowiem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 5 =