Zanim zaczniesz 'ćwierkać’

zanim zaczniesz na twitterze
Cześć, tu ja - Marek Gwóźdź

Cześć, tu ja - Marek Gwóźdź

Konsultant,  FB Ads Specialist i Marketing Manager, geek e-marketingu. Potrzebujesz kampanii dedykowanej? Z pewnością Ci pomogę.

Współorganizator największego towarzyskiego turnieju siatkarskiego na świecie (Memoriał Wagnera), specjalista Social Media Ads u Pawła Domagały.

Pracuje z największymi markami w Polsce, Przygotowuje reklamy w 23 krajach Europy jak również w Stanach Zjednoczonych.

📩 Zapytaj mnie o kampanie reklamowe w Meta Ads

Kilka ciekawych rad dla wszystkich którzy zaczynają przygodę z #Twitter’em.

 Twitter – Jak założyć konto?

Niedawno dowiedziałeś się o Twitterze? Słyszałeś wcześniej o #TT ale dopiero teraz zdecydowałeś się na założenie konta?

Wszystko czego pragniesz na początku korzystanie z tej platformy społecznościowej to setki a może i tysiące osób które będą cię obserwowały, tzw. #followers

Statystyki konta które założyłem dla s-w-o.pl

Jak sprawić aby ludzie Cię 'follow’ nie wydając przy tym ani złotówki na sponsorowane posty lub promocję swojej strony?

Oto 5 wskazówek które pomogą Ci rozwinąć swój profil na Twitterze. Jeśli będziesz wytrwały i skorzystasz z rad będziesz miał wspaniałą publiczność tak jak ta dla konta Siatkówka w obiektywie.

1. Obserwuj ludzi, ale nie wszystkich.

Jednym z największych błędów jakie popełniają ludzie to taki kiedy dodają do obserwujących wszystkich ludzi którzy ich obserwują. Dodawaj do obserwujących tych którzy rzeczywiście mogą pomóc Tobie, twojej firmie lub pomogą w uzyskaniu potrzebnych Tobie informacji.

2. Dołączaj do rozmów.

Wiele osób na twitterze 'po cichu’ obserwuje/czyta to co się dzieje na tym portalu społecznościowym. Aby przyciągnąć uwagę osób którzy mają się dodać do obserwujących musisz znaleźć odpowiednie dyskusje na tematy w których czujesz się dobrze i do nich dołączyć na zasadzie luźnej konwersacji. Pamiętaj że ludzie nie lubią jak ktoś się wywyższa.

3. Tweetuj regularnie i ważne informacje.

Nie ćwierkaj tylko po to aby coś dodać u siebie na profilu. Ćwierkaj gdy masz coś ciekawego do powiedzenia, jakąś ważną informacje. Nikt nie lubi osób/firm które spamują lub piszą w kółko to samo. Takie osoby/firmy od razu są usuwane z listy obserwujących.

Zanim opublikujesz każdy ze 140 znaków pomyśl 'Dlaczego ludzie zechcą przeczytać tego tweeta?’, 'Co ten tweet wniesie nowego?’, 'Jaki jest cel tego tweeta?’. Pamiętaj nie zawsze sprawdza się powiedzenie 'im więcej tweetów tym lepiej’

4. Rozpowszechniaj informacje o swoim koncie na Twitterze.

Nie każdy może znaleźć informację że jesteś już na Twitterze! Pamiętaj aby ludzie z Facebooka czy z Google+ wiedzieli że jesteś również na Twitterze. Na końcu w mailach poinformuj odbiorcę że może Cię znaleźć na Twitterze. Dodaj widget na stronie, który informuje o twoim koncie. To z pewnością ułatwi ludziom trafienie do Ciebie na konto.

Jestem na Twitterze twitter.com/MarekGwo

5. Spróbuj zaangażować swoich obserwujących.

Może to zabrać trochę czasu zanim namówisz ludzi do konwersacji z Tobą. Niektóre restauracje mają swoje promocje. W zamian za umieszczenie Tweeta ze specjalnie przygotowanym #hashtagiem obdarowują swoich klientów darmowymi posiłkami. Dzięki temu angażują społeczności i wkrótce na swoim koncie notuje wzrost osób obserwujących które być może wkrótce zajrzą do danej restauracji.

Pamiętaj, nie zniechęcaj się i buduj swoją markę na Twitterze. Gdy przez dłuższy czas masz tylko 10 'Followers’, nie oznacza to, że wkrótce nie będziesz miał ich 1 000.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + czternaście =