Jak tworzyć doskonałe reklamy mobilne z poziomu telefonu?

Cześć, tu ja - Marek Gwóźdź

Cześć, tu ja - Marek Gwóźdź

Konsultant,  FB Ads Specialist i Marketing Manager, geek e-marketingu. Potrzebujesz kampanii dedykowanej? Z pewnością Ci pomogę.

Współorganizator największego towarzyskiego turnieju siatkarskiego na świecie (Memoriał Wagnera), specjalista Social Media Ads u Pawła Domagały.

Pracuje z największymi markami w Polsce, Przygotowuje reklamy w 23 krajach Europy jak również w Stanach Zjednoczonych.

📩 Zapytaj mnie o kampanie reklamowe w Meta Ads

Myślisz, że do tworzenia angażujących i skutecznych reklam potrzebny jest sztab ludzi, arsenał sprzętu, potężne studio i mnóstwo narzędzi? Jeszcze do niedawna tak było. A gdybym powiedział Ci, że można tworzyć doskonałe reklamy mobilne z poziomu telefonu? Ty też możesz. Dziś opowiem, jak to zrobić. 

Ale najpierw trochę twardych danych na temat rynku mobilnego…

Reklamy mobilne – przyszłość stała się dziś. Co z tym zrobisz?

Fraza Mobile First już od kilku lat wybrzmiewa jak mantra w raportach, na konferencjach czy wśród przedsiębiorców – i to praktycznie w każdej branży. 

Nieważne, czy prowadzisz księgarnię internetową, sklep odzieżowy z możliwością wysyłki online, lokalną knajpkę albo manufakturę ekologicznej żywności – musisz wiedzieć, że Twoi klienci (obecni i przyszli) są w internecie

Według raportu Digital 2020 aż 60% ludzi na świecie jest już online (blisko 7 godzin dziennie!), a z urządzeń mobilnych korzysta ponad 5 mld osób. 

Wiesz, że przeciętny użytkownik smartfona sprawdza go nawet 150 raz dziennie?

Jeszcze jedna statystyka z tego raportu – w styczniu 2020 media społecznościowe miały aż 3,8 mld aktywnych użytkowników, którzy spędzają tam prawie 2,5h dziennie. Wszystko po to, by być razem. 

Dla porównania, w Polsce te liczby przedstawiają się następująco: z internetu korzysta aż 30,6 mln ludzi, a z social media nieco ponad 19 mln (więcej danych znajdziesz tutaj)

 

Całkiem niezły kapitał i pole do działania, prawda? 

No to jeszcze trochę insightów z marketingowego ogródka: 

 • mobile marketing w skali globalnej wart jest ponad 65 mld USD (Grand View Research)
 • 40% transakcji online odbywa się poprzez urządzenia mobilne (Quora Creative)
 • obecnie 63% ruchu mobilnego sfokusowane jest na treści wideo – do 2025 roku planowany wzrost do 76% (Ericson Mobility Report 2020)
 • w II kwartale 2020 Conversion Rate w branży e-commerce na smartfonach wynosił 2,12%, a na tabletach nawet 3,48% (Kibo Monetate)
 • 94% przychodów z Facebook Ads pochodzi z reklam na urządzeniach mobilnych (Sprout Social)

 

Jeszcze masz wątpliwości w to, czy warto inwestować w reklamy mobilne? Mam nadzieję, że nie. 

Dożyliśmy czasów, że tworzenie kreatywnych treści czy skutecznych reklam, które naprawdę sprzedają i przynoszą zyski, może odbywać się z każdego miejsca na świecie.

Wystarczy smartfon i dostęp do… 

Facebook Mobile Studio, czyli Twoje centrum dowodzenia

Przedsiębiorcy, reklamodawcy, a nawet agencje często spotykają się z trudnościami, by stworzyć naprawdę wartościowe materiały i treści, które można byłoby wykorzystać w promocji czy działaniach reklamowych. A przecież każdego dnia robimy zdjęcia, nagrywamy filmy… Każdy z nas może być twórcą.

Współczesne smartfony i inne urządzenia mobilne stały się potężnymi centrami i studiami, dzięki którym jesteśmy w stanie produkować i dowolnie przekształcać materiały, a nawet zarządzać wieloma kampaniami. 

Facebook jako lider wśród platform społecznościowych i gigant technologiczny, wyszedł naprzeciw obecnym trendom i przygotował swoiste centrum zarządzania reklamami mobilnymi, czyli Facebook Mobile Studio

W tym hubie znajdziesz wiele praktycznej wiedzy – od poradników i tutoriali po zbiór dobrych praktyk. 

Studiując ich zawartość nasuwa się jeden wniosek, do którego można także obserwując oficjalne doniesienia i codzienne funkcjonowanie News Feedu i algorytmów: “Video is a King”. 

Dlatego mnóstwo tam treści związanych z tworzeniem różnych formatów i zarządzaniem tego typu contentem – także w kontekście stricte reklamowym. 

Płynie stamtąd jedna rada, którą warto zaszczepić w swoich działania: łącz posiadane zasoby i nagrywaj od podstaw. 

Ale rób to zawsze z myślą o odbiorcach, relacjach i w oparciu o rzetelne insighty – to ode mnie 😉 

Reklamy mobilne z poziomu telefonu – jakich aplikacji użyć?

Biorąc pod uwagę podane wyżej statystyki, trzeba przyznać, że kluczem do skuteczności reklam mobilnych jest ruch. 

PAMIĘTAJ: masz tylko 3 sekundy, by zdobyć uwagę i zainteresowanie odbiorców

W Facebook Mobile Studio znajdziesz listę przydatnych aplikacji, dzięki którym stworzysz atrakcyjny dla oka content, który przekaże dokładnie to, co chcesz. Co ważne, że są one na tyle intuicyjne, że wystarczy kilka minut, by zrealizować kreatywne projekty i formaty reklam 

Oto kilka z nich:

 

 • RIPL – dzięki niej zamienisz swoje zdjęcia i grafiki w filmy, a także dodasz do nich warstwy animowanych szablonów (POBIERZ: iOS / Android)
 • Video Shop – umożliwia łączenie zdjęć i filmów, zmianę rozmiaru i edycję, a także eksperymenty z animacją poklatkową (POBIERZ: iOS / Android)
 • Unfold – znajdziesz tam mnóstwo ramek, szablonów i fontów, które uatrakcyjnią Twoje Stories (POBIERZ: iOS / Android)
 • Mojo – skarbiec narzędzi i szablonów do Stories. Konkurencja dla Unfold, choć spokojnie można używać ich zamiennie (POBIERZ: iOS / Android)
 • Adobe Spark Post – ułatwia błyskawiczne tworzenie contentu do mediów społecznościowych, a także przekształcanie zdjęć przy użyciu projektowych szablonów animacji i wideo. Jak mówią sami twórcy, dzięki niej “zamienisz swoje idee w wizualne historie” (POBIERZ: iOS / Android)
 • Plotaverse – razem z nią wprawisz w ruch statyczne zdjęcia, obrazy i grafiki; zapętlaj, twórz GIFy i animacje (POBIERZ: iOS / Android)
 • Quik –  aplikacja jest uosobieniem dążenia do maksymalnej automatyzacji montowania klipów wideo. Wystarczy, że wybierzesz zdjęcia lub filmy, a program sam zaproponuje najlepszą formę montażu, dobierze najlepsze kadry, a to wszystko w rytm podkładanej muzyki (POBIERZ: iOS / Android)

A na koniec… 

Menedżer Reklam – o tej aplikacji chyba akurat na tym blogu rozpisywać się nie trzeba. Chyba. To tu będziesz tworzyć i zarządzać swoimi kampaniami  (POBIERZ: iOS / Android)

Kreatywne, angażujące treści i skuteczne działania reklamowe są wypadkową wielu czynników. Smartfon pewnie już masz. Narzędzia od teraz też. Teraz czas na konkretne działania! 

Potrzebujesz pomocy w generowaniu leadów? Chcesz ruszyć z nową kampanią? Nie wiesz, jak zoptymalizować już działające tak, by osiągnąć jeszcze lepsze wyniki? Skontaktuj się ze mną. Wspólnie popracujemy nad Twoimi reklamami i zyskami.

Facebook Ads, wsparcie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + trzy =