Jak efektywnie używać tagów i hashtagów na YouTube?

Jak efektywnie używać tagów i hashtagów na YouTube
Cześć, tu ja - Marek Gwóźdź

Cześć, tu ja - Marek Gwóźdź

Konsultant,  FB Ads Specialist i Marketing Manager, geek e-marketingu. Potrzebujesz kampanii dedykowanej? Z pewnością Ci pomogę.

Współorganizator największego towarzyskiego turnieju siatkarskiego na świecie (Memoriał Wagnera), specjalista Social Media Ads u Pawła Domagały.

Pracuje z największymi markami w Polsce, Przygotowuje reklamy w 23 krajach Europy jak również w Stanach Zjednoczonych.

📩 Zapytaj mnie o kampanie reklamowe w Meta Ads

YouTube to jedna z największych wyszukiwarek na świecie. Prawdopodobnie nie wszyscy wiemy, że odpowiednie użycie hashtagów w tym kanale może mieć kluczowe znaczenie dla pozyskiwania nowych subskrybentów i zwiększa zaangażowanie odbiorców.

W tym artykule omówimy, jak prawidłowo oznaczać filmy i jak korzystać z hashtagów, aby uzyskać więcej wyświetleń i wyższą pozycję na YouTube.

Jak prawidłowo używać tagów do video na YouTube?

Tagi to opisowe słowa kluczowe. Możesz dodać takie słowo do swojego filmu, aby umożliwić widzom znalezienie Twoich video. Jeśli chcesz dotrzeć do jak największej liczby osób, musisz zwrócić na nie szczególną uwagę, ponieważ tagi są jednym z najważniejszych czynników w wyszukiwarce. Algorytm YouTube wykorzystuje znaczniki aby odpowiednio kategoryzować i klasyfikować filmy.

Maksymalna liczba tagów

Najprawdopodobnie zastanawiasz się, czy istnieje limit znaczników, które można dodać do pojedynczego filmu. Faktycznie jest, że liczba tagów nie jest ograniczone. Można jednak użyć maksymalnie 30 znaków na znacznik, a pole tekstowe może zawierać 500 znaków, w tym spacje.

Kilka wskazówek dotyczących używania tagów na YouTube

 • Układ tagów. Podczas oznaczania filmów, umieszczanie kluczowych znaczników jest bardzo ważne. Najpierw należy umieścić najważniejsze znaczniki, aby umożliwić algorytmom YouTube szybkie lokalizowanie i klasyfikowanie filmów.
 • Nie dodawaj zbyt dużo tagów do jednego filmu. Im więcej tagów dodasz tym większa, że wyniki wyszukiwać dla użytkowników mogą być mniej trafne.
 • Domyślne tagi. Możesz utworzyć domyślne tagi dla wszystkich swoich filmów. Zdefiniowane znaczniki zostaną przypisane do wszystkich przesłanych plików. Tworzenie takich tagów, zwiększa Twoje szanse na pojawienie się w sugerowanych wynikach.
 • Keyword planner. Jest mnóstwo narzędzi do planowania słów kluczowych, które można wykorzystać do wyszukiwania tagów zyskujących na popularności i stwoerznie list skutecznych tagów. Możesz na przykład wypróbować Google Keyword Planner.
Jak efektywnie używać tagów i hashtagów na YouTube?

Rodzaje tagów na YouTube

Istnieją 4 rodzaje tagó, które możesz zaimplementować do swoich filmów:

Określające – jedno-wyrazowe słowa kluczowe, które stanowią główny temat Twojego filmu. W wielu przypadkach warto używać pojedynczej i mnogiej wersji słowa kluczowego.

Tagi złożone (można nazwać również znacznikami opisowymi) – tagi zawierają wiele słów, np. słowa z długim ogonem (long-tail). Wskazówka dla profesjonalistów: możesz znaleźć znaczniki złożone korzystając z sugerowanych wyników z paska wyszukiwania YouTube.

Tagi z błędami ortograficznymi. Pamiętaj, że znaczniki nie muszą być pisane poprawnie! Istnieją miliony wyszukiwań słów kluczowych, które są błędnie napisane. Dlatego zaleczamy, aby podczas tworzenia tagów uwzględniać również błędy ortograficzne.

➡ Tagi ogólne. Słowa lub wyrażenia opisujące tematykę filmu (np. poradnik, vlog, muzyka, samouczek, sprawdzone metody itp.)

Używaj hashtagów to wyszukiwania filmów

Hashtagi to świetne rozwiązanie, dzięki któremu Twoje filmy będą lepiej wyszukiwanie! Możesz łatwo dodać hashtagi do tytułu lub opisu filmu, aby zapewnić widzom znalezienie Twojego filmu, gdy szukają określonego hashtagu. Ponadto po kliknięciu hashtagu na YouTube możesz zobaczyć typ treści tworzonych przez innych użytkowników w danym hashatgu. Warto oznaczyć marki lub osoby, o któreych wspominasz w Twoim filmie a także popularne hashtagi związane z Twoją marką.  

Jak znaleźć film na YouTube za pomocą hashatagów?

Istnieją dwa sposoby na znalezienie filmu za pomocą hashtagów: 🔹 Kliknij hashtag w tytule lub opisie filmu 🔹 wpisz  frazę z # w wyszukiwarcze YouTube i wyszukaj hashtag

Jak efektywnie używać tagów i hashtagów na YouTube?

W obu przypadkach zobaczysz listę wyników, które pokażą najwabrdziej popularne filmy dla hashtagu i ostatnio przesłanych treści.

Zasady używania hashtagów na YouTube

Jeśli używasz hashtagów na YouTube, musisz pamiętać o przestrzeganiu wytycznych dla społeczności (YouTube Community Guidelines) Najważniejsze zasady są następujace ☑ hashatagi nie zawierają spacji. Jeśli chcesz mieć dwa słowa w hashtagu, musisz połączyć je ze soba (#DwaSłowa lub #dwasłowa) ☑ Jeśli opis filmu ma więcej niż 15 hashatagów, YouTube zignoruje je wszystkie ☑ Nie dodawaj hashtagów, które nie sa bezpośrednio związane z video. Wprowadzając w błąd lub niepowiązane hashatgi doprowadzą do usunięciu Twojego filmu ☑ Użycie wulgaryzmów lub obraźliwych terminó w hashtagach może doprowadzić do ograniczenia wieku lub usunięcia Twojego filmu.

Końcowe przemyślenia

Zrozumienie jak prawidłowo oznaczać filmy z YouTube, jest niezbędne, gdy chcesz uzyskać więcej wyświetleń, znaleźć nowych subskrybentów i uzyskać wyższą pozycję w wyszukiwarce. Upewnij się, że dodajesz odpowiednie tagi i hashtagi do każdego z Twoich filmów. Jeśli zastosujesz powyższe porady w praktyce, zyskasz z pewnością nowych widzów i zwiększysz świadomość swojej marki.

czytaj również: Jak podejrzeć reklamy konkurencji? Facebook Ads Library

Źródła informacji

 • fot. youtube.com
 • https://www.yrcharisma.com/2017/09/25/how-to-properly-tag-youtube-videos-growing-your-audience/
 • https://support.google.com/youtube/answer/6390658?hl=en
 • https://searchengineland.com/youtube-seo-find-best-traffic-generating-keywords-275690
 • https://whyvideoisgreat.com/optimize-youtube-tags

3 Comments

 1. […] Czytaj więcej: Jak efektywnie używać tagów i hashtagów na YouTube? […]

 2. […] Jak efektywnie używać tagów i hashtagów na YouTube? […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 4 =