Menu

Google Ads: Zakazane reklamy

14 maja 2020 - Social media
Google Ads: Zakazane reklamy

Już niedługo przygotuje dla Was zestawienie zakazanych tematów, których nie można reklamować w Facebook Ads. Jednak kilku klientów pytało mnie już o to jakich produktów nie można reklamować w Google Ads. O tym dziś!

Jak podaje Centrum Zasad Google Ads:

Alkohole w Google Ads

Reklamy związane ze sprzedażą alkoholu, ale również takie, które są informacyjne są dozwolone w krajach wymienionych poniżej (stan na 14.05.2020).

źródło

Hazard i gry w Google Ads

Google dopuszcza reklamy odpowiedzialnego hazardu i przestrzega lokalnych przepisów dotyczących hazardu oraz standardów branżowych, dlatego nie zezwala na niektóre rodzaje reklam związanych z hazardem. Dopuszczają reklamy związane z hazardem, jeśli są zgodne z zasadami zamieszczanymi tu: Hazard i gry, a reklamodawca uzyskał odpowiedni certyfikat Google Ads.

Opieka zdrowotna i leki na receptę w Google Ads

W Polsce można reklamować leki w Google Ads ale tylko te, które są dostępne bez recepty. Producenci leków mogą promować leki na receptę tylko w Kanadzie, Nowej Zelandii i Stanach Zjednoczonych (stan na 14.05.2020). Więcej informacji o reklamie na receptę znajdziesz tu: leki w Google Ads.

Podróbki produktów w Google Ads

W Google Ads zabronione jest sprzedawanie i reklamowanie podróbek produktów.

Fajerwerki i petardy w Google Ads

Reklamy produktów wybuchowych, które mogą stanowić zagrożenie dla osób i mienia znajdujących się w ich pobliżu

Przykłady: bomba z gwoździami, bomba chemiczna, wybuchające fajerwerki, petardy, granaty

Treści erotyczne w Google Ads

Reklamy powinny być dostosowane do ustawień użytkownika i zgodne z przepisami prawa. Dlatego Google nie zezwala na niektóre rodzaje treści dla dorosłych w reklamach i na stronach docelowych:

Więcej o treściach erotycznych w Google Ads znajdziesz tu: treści erotyczne

Treści polityczne w Google Ads

Google popiera odpowiedzialne reklamy polityczne i oczekuje, że wszystkie takie reklamy oraz strony i aplikacje wyświetlające reklamy tego typu będą zgodne z lokalnymi wymaganiami prawnymi, w tym z wymaganiami dotyczącymi kampanii wyborczych, wyborów i ciszy wyborczej, obowiązującymi na obszarze, na który kierowane są dane reklamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *