Czy YouTube płaci za przesyłane video?

Cześć, tu ja - Marek Gwóźdź

Cześć, tu ja - Marek Gwóźdź

Konsultant,  FB Ads Specialist i Marketing Manager, geek e-marketingu. Potrzebujesz kampanii dedykowanej? Z pewnością Ci pomogę.

Współorganizator największego towarzyskiego turnieju siatkarskiego na świecie (Memoriał Wagnera), specjalista Social Media Ads u Pawła Domagały.

Pracuje z największymi markami w Polsce, Przygotowuje reklamy w 23 krajach Europy jak również w Stanach Zjednoczonych.

📩 Zapytaj mnie o kampanie reklamowe w Meta Ads

Monetyzowanie filmów na YouTubie nie jest domyślnie włączoną opcją – musisz o tym pamiętać! Zanim więc zaczniesz zarabiać na YouTube, nie mówiąc już o wypłacaniu pieniędzy z tej platformy musisz coś wiedzieć!

Jak zacząć zarabiać na YouTube?

Nim zaczniesz czerpać korzyści finansowe ze swojego kanału na YouTube, musisz dołączyć do programu partnerskiego YouTube.

Aby spełnić minimalne wymagania dołączenia do programu, musisz:

 1. Przestrzegać wszystkich zasad zarabiania w YouTube, czyli zbioru wytycznych, dzięki którym możesz uzyskiwać dochody z tej platformy. Jeśli jesteś partnerem YouTube, to zawarta przez Ciebie umowa, obejmująca również zasady programu partnerskiego YouTube, zobowiązuje Cię do przestrzegania tych wytycznych, aby umożliwić Ci uzyskiwanie przychodów z YouTube.
 2. Mieszkać w kraju lub regionie, w którym program partnerski YouTube jest dostępny.
 3. Uzyskać ponad 4000 godzin czasu oglądania na stronach publicznych w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
 4. Mieć ponad 1000 subskrybentów.
 5. Mieć konto AdSense połączone z Twoim kanałem.

Aktualizacja: październik 2019 roku:

Nie zmieniliśmy wymagań, które trzeba spełnić, żeby dołączyć do programu partnerskiego YouTube. Wprowadzamy natomiast pewne zmiany w sposobie zgłaszania się do udziału w programie, więc strona, na której się zgłaszasz, może wyglądać inaczej.

Jak dołączyć do programu partnerskiego YouTube?

 • Zaloguj się w YouTube.
 • W prawym górnym rogu kliknij swoje zdjęcie profilowe > YouTube Studio (w wersji beta).
 • W menu po lewej stronie kliknij Zarabianie.
 • Jeżeli Twój kanał nie osiągnął jeszcze progu, kliknij Powiadom mnie, gdy będę się kwalifikować. Dostaniesz e-mail, gdy zostanie potwierdzone, że udało Ci się zgromadzić co najmniej 1000 subskrybentów i 4000 godzin czasu oglądania w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Jeśli osiągnąłeś próg, kliknij Rozpocznij na karcie „Zapoznaj się z warunkami programu partnerskiego”.
 • Gdy podpiszesz warunki, na karcie „Zapoznaj się z warunkami programu partnerskiego” pojawi się zielony znacznik „Gotowe”.

Po dołączeniu do programu partnerskiego, będziesz mógł włączyć monetyzację każdego filmu z Twojego kanału na YouTube.

Pamiętaj!

Po dołączeniu do programu partnerskiego YouTube i włączeniu zarabiania musisz mieć również aktywne konto Google Adsense.

Nie musisz robić nowego konta! Dzięki temu, że masz konto na Google to na tym samym koncie możesz włączyć Google Adsense. Musisz je skonfigurować o numer konta i adres pocztowy.

Po skonfigurowaniu konta Google Adsense przejdź to ustawień monetyzacji tu i połącz konta YouTube i Google Adsense!

Gotowe!

Zarabianie na YouTube

Jak spełnisz wszystkie warunki z programu partnerskiego, skonfigurujesz konto YouTube z Google Adsense i włączysz monetyzację pod każdym z filmów to pod koniec każdego miesiąca otrzymasz na konto bankowe wypłatę!

Zakłada się, że osiągnęłaś/osiągnąłeś próg płatności w wysokości 100$. Po przekroczeniu określonego progu zarobków, będziesz musiała/musiał podać informacje podatkowe, ale to już tylko formalność.

Jeśli Ci się podoba wpis, możesz podać go dalej 🙂 Twoje podanie artykułu dalej jest dla mnie bardzo ważne i motywuje do tego by pisać kolejne!

Może Cię zainteresować:

1 Comment

 1. […] Czy YouTube płaci za przesyłane video? […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 11 =